HAGEL Engineering | Kaçak Akım Rölesi Açma Testi Hizmeti
15770
page-template-default,page,page-id-15770,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Kaçak Akım Rölesi Açma Testi Hizmeti

Kaçak akım rölesi(Artık akım anahtarı) ile ilgili maddelerin genellikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın mevzuatında yer almaktadır. Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği’nin 18. Maddesi’nde elektrik ana dağıtım noktalarına yangından korumaya yönelik kaçak akım rölesinin kullanılması, tali dağıtım noktalarına ise hayat korumaya yönelik kaçak akım rölesinin düzeneği ile birlikte termik manyetik şalter veya otomatik sigorta konulması ve tüm koruma düzenleri arasında seçicilik sağlanması yer almaktadır. Rölenin kullanımında dikkat edilecek hususlar ve nasıl kullanılacağı Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği’nde söz edilmektedir.

Tesisatımızda bulundurma zorunluluğumuz bulunan kaçak akım rölelerinin satışı ve montajı haricinde, HAGEL A.Ş. aynı zamanda bu ürünlerin açma testlerini yapma konusunda da uzman ve yetkili bir kuruluştur. Yapımı periyodik olarak gerekli olan bu açma testlerini; açma zamanı, rampa testi, açma gerilimi vb. tüm parametreleriyle en ayrıntılı şekilde raporlayarak sunuyoruz.

Tesisat Uygunluk:

İşyerlerinde Elektrik tesisatının kontrolü yılda en az bir defa yetkili mühendislerce yapılmalıdır.

Elektrik tesisatının uygunluğuna istinaden yapılan kontroller;

  • Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği,
  • Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği,
  • Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği ile TS EN 60079 standardında

belirtilen hususlara göre yapılmalıdır.

HAGEL A.Ş. olarak tesisat uygunluk belgenizi en ayrıntılı ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası’nın belirlemiş olduğu en güncel standartlar ve formları kılavuz alarak, yetkili mühendislerce, profesyonel bir şekilde sunuyoruz.

Eğer tesisatınızda uygun olmayan problem yahut problemler söz konusu ise bunların düzeltilmesi/tamamlanması ile ilgili taahhüt çalışması için de teklifimizi sunuyor; elektriksel tüm raporlama ve gerekli ise tadilat çalışmalarının da tamamının yapımına kadar anahtar teslim raporlama ve proje hizmeti veriyoruz.

Siz de bakımlarınızı deneyimli ekibimize emanet edin, gözünüz arkada kalmasın!