HAGEL Engineering | Termal Kamera ile Kontrol Hizmeti
15774
page-template-default,page,page-id-15774,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Termal Kamera ile Kontrol Hizmeti

İş yerlerinde oluşan elektriksel arızalar şirketlerin yıllık cirolarına doğrudan ve dolaylı yönden ciddi maliyetler eklemektedir. Elektriğe bağlı arızalar sadece birkaç parçanın yanmasıyla sonuçlanmayabilir. 

Isıdan kaynaklı elektriksel arıza küçük bir temassızlık, gevşek kalan bir bağlantı sebebiyle olabileceği gibi farklı büyük bir problemden de kaynaklanıyor olabilir. Asıl önemli olan kendi bozulurken bu parçanın aynı sisteme bağlı makina, parça ve ekipmanları da bozması, hatta işyerinde yangın gibi istenmeyen sonuçlara kadar uzanan durumlara yol açabilmeside mümkündür.

Sistemde bulunan makina ya da makinaların durması, üretim yahut verilen hizmete vurulan en büyük darbe olduğu gibi, tadilat işleminin maddi külfeti haricinde oluşan zaman ve kazanç kaybı da ek bir maliyet getirecektir.

Üzerinden akım geçen her parça bir miktar ısınmakla birlikte, çoğu cihaz, makina veya elektriksel komponent arızalanmadan önce ciddi şekilde ısınmaktadır. Termal kamera ile yapılacak periyodik ölçümler ile çok kısa bir süre içerisinde olası arızaların hızlı biçimde tespiti kaçınılmazdır.

Periyodik olarak yapılacak bu ölçümler, zaman içerisinde yaşanacak arızalara ve maliyetlere istinaden çok küçük bir maliyet olmak ile beraber sistemin stabil çalışması için önem teşkil etmektedir.

HAGEL A.Ş. konusunda uzman kadroları ve kalibrasyonlu cihazları ile termal kamera ölçümü ve raporlama hizmetini en doğru şekilde sunmaktadır.

Siz de bakımlarınızı deneyimli ekibimize emanet edin, gözünüz arkada kalmasın!